8 marca premiera najnowszej sztuki Teatru Kamienica – "Rozkłady jazdy"

„Rozkłady jazdy” to zabawna sztuka, w której tradycja najlepszej farsy angielskiej łączy się z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem. Spektakl reżyseruje Adam Biernacki. Na scenie zobaczymy Hannę Konarowską i Sebastiana Cybulskiego.

Czy praca i miłość muszą się wykluczać?
A rozwód i miłość?
A praca i rozwód?

Takie pytania mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy - a co dopiero, jeśli czyjaś głowa nie współpracuje do końca z ciałem. Bo tak właśnie funkcjonuje główny bohater "Rozkładów jazdy", cierpiący na ewidentny niedobór uwagi Sebastian. Ale chyba jeszcze gorzej ma jego była żona, Hania, która usiłuje nadludzkimi siłami doprowadzić do wystawienia sztuki "Chińczycy", w której oprócz nich samych, gra także Borys, jej obecny narzeczony! A może najbardziej cierpią na tym "Chińczycy", niegdyś sztuka na siedem osób - dziś - zdaje się - że na trzy, ale tego chyba już nikt tak do końca nie jest w stanie określić?

Czy kiedy wszystko się wali, należy zachować spokój, czy może powinno się śmiać? A może płakać?

Taką wybuchową mieszankę emocji wywołać może tylko prawdziwie czeski humor najpopularniejszego czeskiego reżysera, Petra Zelenki w połączeniu z precyzyjną teatralną matematyką geniusza farsy, Michaela Frayna.
Występująca w spektaklu (po raz pierwszy na deskach Kamienicy) Hanna Konarowska - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna - szerszej publiczności znana jest jako policjantka Renata z serialu "Pitbull", sekretarka Marysia w filmie "Lejdis" oraz z filmu Janusza Kondratiuka "Milion Dolarów", gdzie wcieliła się w rolę Matyldy. W zeszłym roku mogliśmy ją zobaczyć w serialach "Komisarz Aleks", "Druga szansa", "Dwoje we troje" i "Ojciec Mateusz".

Sebastian Cybulski - aktor filmowy, teatralny, dubbingowy i telewizyjny  - w Kamienicy grał w spektaklu „Miłość i polityka”.  Miłośnikom seriali znany jako prawnik Ksawery w „Barwach szczęścia”. W 2016 roku wcielił się w postać Czesława Czaplickiego „Rysia” w „Historii Roja”.

Adam Biernacki ma na swoim koncie reżyserię spektakli dramatycznych, muzycznych i operowych m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Toruniu. W 2009 roku w Kamienicy wyreżyserował "Szwindel. Piosenki kabaretu międzywojnia".

Premiera spektaklu „Rozkłady jazdy” planowana jest na 8 marca 2017 roku.
2017-02-21 15:09 1213

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.