"Barbara Harrell-Bond - życie niezwykłe". Pokaz filmu i debata

"Barbara Harrell-Bond - życie niezwykłe". Pokaz filmu i debata
Zapraszamy na pokaz filmu „Barbara Harrell-Bond” i towarzyszącą mu debatę o wyzwaniach pomocy prawnej uchodźcom odbywające się w ramach Warszawskich Dni Różnorodności.

Barbara Harrell-Bond (1932-2018) to brytyjska antropolożka, aktywistka działająca na rzecz uchodźców i niestrudzona obrończyni ich praw. Była założycielką pierwszych studiów uchodźczych na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz inicjatorką programów pomocy prawnej dla uchodźców w wielu krajach. Harrell-Bond zmarła niespełna miesiąc temu - 11 lipca.
Biorąc udział w obchodach Warszawskich Dni Różnorodności, na kanwie filmu opowiadającego o jej życiu i dokonaniach, w interdyscyplinarnym gronie, porozmawiamy o wyzwaniach związanych z niesieniem tego typu pomocy w różnych kontekstach.

W dyskusji udział wezmą:
- dr Katarzyna Grabska, antropolożka społeczna specjalizująca się w tematyce uchodźczej i migracyjnej, autorka filmu
- prof. dr hab. Irena Rzeplińska, prawniczka, założycielka i opiekun Programu Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
- Feras Daboul, uchodźca z Syrii, mentor w Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie
- Justyna Wróbel, prawniczka zajmująca się wsparciem prawnym w Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie
Dyskusję poprowadzi dr Helena Patzer, antropolożka zajmująca się zagadnieniami migracji.

Film „Barbara Harrell-Bond – życie niezwykłe”/ “Barbara Harrell-Bond – a life not ordinary” będzie prezentowany w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.
Reżyseria: Enrico Falzetti, scenariusz: Katarzyna Grabska i Enrico Falzetti, produkcja: Katarzyna Grabska we współpracy z AMERA Int., 58 min.
https://vimeo.com/260901002

Organizatorzy spotkania
Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego
Pracownia Duży Pokój
Fundacja Ocalenie
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW

Pracownia Warecka – zadanie finansowane w ramach umowy 973/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
2018-08-09 15:10 2113

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.