Do hotelu Novotel Centrum wtargnęła grupa uzbrojonych osób - to scenariusz ćwiczeń

Do warszawskiego hotelu wtargnęła grupa uzbrojonych osób, mają ładunki wybuchowe, biorą zakładników - to scenariusz ćwiczeń stołecznej policji i Żandarmerii Wojskowej, które w nocy z czwartku na piątek odbyły się w centrum Warszawy.

- To przede wszystkim przygotowanie do zabezpieczenia olbrzymich przedsięwzięć, które czekają nas latem - szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek. - Chodziło o to, by policjanci mogli ćwiczyć w realnych warunkach, jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Scenariusz - nie możemy ujawniać szczegółów - zakładał, że grupa osób z bronią i ładunkami wybuchowymi zajmuje w hotelu pomieszczenia i bierze zakładników - dodał.

Scenariusz tego typu ćwiczeń zazwyczaj nie jest sztywny, a policjanci muszą się zmierzyć z niespodziewanymi sytuacjami. - To nie tylko przećwiczenie procedur, bardzo istotna jest praktyka - czyli to jak policjanci i - w tym przypadku - żołnierze, pokonują różnego rodzaju przeszkody. Jak działają, by doprowadzić do rozwiązania sytuacji kryzysowej - dodał Mrozek.
Źródło: Centrum Prasowe PAP
2016-04-19 06:54 1023

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.