Dzik ugrzązł w błocie. Z pułapki uwolnił go Eko Patrol

Przez kilka godzin usiłował wydostać z grząskiego mułu w jednym z ursynowskich akwenów. Informacja o wycieńczonym dziku wpłynęła do straży miejskiej w poniedziałkowe popołudnie. Uwolnione przez funkcjonariuszy zwierzę wróciło do środowiska naturalnego.

W poniedziałek ok. godz. 15.30 w stawie na tyłach cmentarza przy ul. Anyżkowej wędkarz zauważył próbującego wydostać się z mułu dzika. Zwierzę utknęło blisko brzegu i nie potrafiło samodzielnie uwolnić się. Mężczyzna poinformował o tym  Eko Patrol.

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, dzik znajdował się jakieś dwa metry od brzegu. Zwierzę nie miało szans na samodzielne wydostanie się. Aby mu pomóc, użyliśmy specjalistycznego sprzętu do odławiania zwierząt - powiedział podejmujący interwencję st. insp. Maciej Zuba z Eko Patrolu.

Strażnicy miejscy uwolnili dzika przy pomocy chwytaka weterynaryjnego.

- Po uwolnieniu z pułapki zwierzę było tak osłabione, że jeszcze ponad kwadrans wypoczywało leżąc na trawie. Czekaliśmy aż nabierze sił, zabezpieczając w tym czasie miejsce przed dostępem osób postronnych – dodał st. insp. Maciej Zuba.

Po krótkim wypoczynku dzik wrócił do środowiska naturalnego.
2016-09-27 15:17 1023

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.