III Festiwal Chlebów Świata

III FESTIWAL CHLEBÓW ŚWIATA - celem tej inicjatywy jest promocja chleba, pokazania jego powszechności, ale i równocześnie różnorodności. Zaplanowaliśmy, że będzie się ona składała się z dwóch segmentów: pierwszy  to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych w różnych częściach świata, drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów. Zapraszamy do Zespołu Szkół im. Wł. Grabskiego przy ul. Ratuszowej 13 od 22 do 24 kwietnia w godz. 10.00-17.00.

Do udziału w żywej prezentacji chlebów świata zaprosiliśmy: producentów piady,  pity, macy,  Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z wypiekiem chleba na zakwasie, Muzeum Chleba w Warszawie, nie zabraknie też pokazu rodzajów ziarna oraz mąki. Zapraszaliśmy też przedstawicieli ambasad ze wszystkich kontynentów z pokazem własnych tradycji wypieku chleba. Swój udział potwierdzili już przedstawiciele Armenii, Australii, Azerbejdżanu, Egiptu, Indonezji, Litwy, Libanu, Łotwy, Bułgarii, Włoch z wieloma prowadzimy jeszcze ostateczne uzgodnienia.

Realizacją projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata.  Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba jako pożywienia, który w znanej czy nieznanej nam dotychczas innej formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Odkąd istnieje pismo, wzmiankowano na temat chleba, toteż, dodatkowo, jego kultowa i kulturowo – symboliczna wartość jest nie do przecenienia.

Inauguracja FESTIWALU CHLEBÓW ŚWIATA planowana jest w piątek 22 kwietnia 2016 roku, a potrwa ona do niedzieli tj. do 24 kwietnia 2016 r.

Wśród odwiedzających i patronujących Festiwal zorganizowany zostanie plebiscyt na wybranie – spośród szerokiej wystawienniczej oferty – najdoskonalszych produktów, nagrodzonych stosownymi tytułami i certyfikatami, gwarantującymi branżowy prestiż.

Wystawcom oddajemy do dyspozycji 1800 m2 powierzchni wystawienniczej. Dzięki współpracy z  partnerami samorządu terytorialnego i gospodarczego, szkołami, mediami spodziewamy się, że w trzydniowym Festiwalu weźmie, jak w poprzednich latach,  udział ok. 15 tys. osób.

Zapraszamy  Państwa  do udziału w tej  inicjatywie.
2016-04-22 10:08 1030

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.