Jakby to było wczoraj… Warszawa lat 90.

W środę, 28 września (17.30-19.30), zapraszamy do Pawilonu Warszawa, ul. Marszałkowska 105 (zbieg ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej) na otwarcie wystawy „Jakby to było wczoraj… Warszawa lat dziewięćdziesiątych”, połączone z pokazem Polskiej Kroniki Filmowej.

Wystawa składać się będzie ze zdjęć znalezionych zarówno w archiwach państwowych (Narodowe Archiwum Cyfrowe), reporterskich (Agencja Gazeta), jak i prywatnych, ukazujących różne aspekty życia stolicy z tamtego okresu.

Na wystawie w Pawilonie Warszawa przypominamy niepowtarzalny klimat naszego miasta z lat dziewięćdziesiątych. Były to czasy tak samo trudne co fascynujące, wyjątkowe dla historii stolicy. Niektórym kojarzące się nostalgicznie z czasami dzieciństwa lub młodości, innym z trudnym wejściem w dorosłość.

Pawilon Warszawa to nowoczesna przestrzeń dialogu i wiedzy dotyczącej Warszawy. Prowadzone w nim są działania odwołujące się zarówno do fascynującej historii stolicy, jak i do jej współczesnego partycypacyjnego charakteru. Pawilon to miejsce otwarte na mieszkańców i turystów. Odbywają się tu m.in. projekcje filmowe, działania edukacyjne, warsztaty, wykłady, wystawy, debaty. Pawilon jest także miejscem dialogu mieszkańców i miasta, spotkań i warsztatów dotyczących budżetu partycypacyjnego, konsultacji społecznych, inicjatywy lokalnej etc. Pawilon prowadzony jest przez Muzeum Warszawy przy współudziale Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołecznego Biura Turystyki.
2016-09-28 08:34 1047

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.