Multimedialna wystawa "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego"

Ujednolicenie formy przekazu poprzez wprowadzenie specjalnie przygotowanej etiudy filmowej „Historia powojennej odbudowy” - to główny cel, jaki przyświecał twórcom nowej aranżacji wystawy, udostępnionej publiczności w styczniu 2012 roku. W krótkim, siedmiominutowym filmie w reporterski sposób przedstawiliśmy najważniejsze wydarzenia związane z powojenną historią Zamku Królewskiego.

Montaż wielkoformatowego ekranu wymusił zmianę wystroju wnętrza i stał się jednocześnie okazją do wprowadzenia kilku udogodnień, poprawiających komfort zwiedzania (możliwość skorzystania ze słuchawek, nowe siedziska, zmieniony wystrój zaplecza ekspozycji).

W związku z zakończeniem pracy na stanowisku dyrektora Zamku, aktualizacji uległa też wypowiedź prof. Andrzeja Rottermunda, prezentowana w tzw. tubusie.

Poprzez multimedialną wystawę "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego" chcemy dotrzeć do młodego pokolenia Polaków, które nie ma w świadomości faktu zniszczenia Zamku i Starego Miasta. Gościom z zagranicy chcemy zaprezentować przede wszystkim przykład wyjątkowej troski o zachowanie dziedzictwa przeszłości, jaką była powojenna odbudowa zabytków w Polsce, w szczególności zaś odbudowa Zamku Królewskiego - doceniona wpisem na Listę Światowego Dziedzictw UNESCO.

W trzech salach o powierzchni łącznej ok. 350 m2 przedstawiamy dzieje jednego z najznamienitszych gmachów Rzeczypospolitej - rezydencji książąt mazowieckich, królów i prezydenta, a także miejsca obrad sejmów. Wystawa jest swego rodzaju "dokumentacją" losów Zamku w czasie niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.
Źródło: Centrum Prasowe PAP
2016-04-22 17:37 1004

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.