Nieprawidłowości ujawniono w co piątej skontrolowanej taksówce

Brak zdanego egzaminu na bycie licencjonowanym taksówkarzem, brak obowiązkowego identyfikatora ze zdjęciem, licencja, która wygasła – to przykładowe nieprawidłowości ujawnione podczas kontroli, przeprowadzonych w trakcie wspólnych działań strażników miejskich i inspektorów ITD. Działania zostały przeprowadzone na Krakowskim Przedmieściu we wtorek 14 lutego.
 
W trakcie działań skontrolowano ponad 40 pojazdów taxi. Nieprawidłowości ujawniono w co piątej taksówce.

Ujawniliśmy przypadki, kiedy kierowcy nie mieli w swoich pojazdach obowiązkowych identyfikatorów ze zdjęciem, przypadki braku – również obowiązkowych – hologramów. Kierowcy, w których pojazdach zostały ujawnione nieprawidłowości, zostali ukarani mandatami karnymi. Jedną sprawę, w związku z wygasłą licencją, poprowadzi dalej Inspekcja Transportu Drogowego. Dodatkowo wszczęto dwa postępowania administracyjne o cofnięcie licencji oraz sporządzono jeden wniosek o ukaranie do sądu rejonowego w związku z brakiem badań technicznych pojazdu taxi – tłumaczy st. insp. Piotr Rombel z Referat ds. Starego i Nowego Miasta Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Jak dodaje funkcjonariusz, każdy przypadek ujawnienia w pojeździe taxi braku identyfikatora ze zdjęciem oznaczał jednocześnie, że kierowca nie miał zdanego egzaminu na bycie licencjonowanym taksówkarzem.

Kontrole pojazdów taxi  są jednym z elementów działań, które mają zapewnić warszawiakom możliwości korzystania z bezpiecznych przejazdów taxi. Działania, w tym również kontrole prowadzone wspólnie z ITD, będą kontynuowane.  Jeśli taksówkarz będzie uczciwy, klienci korzystający z jego usług będą bezpieczni – to właśnie jest głównym celem naszych działań – mówi Józef Stańko Naczelnik I Oddziału Straży Miejskiej m.st. Warszawy.  
 
W ubiegłym roku na terenie całej Warszawy strażnicy miejscy skontrolowali w sumie 1830 pojazdów, których kierowcy świadczyli usługi taksówkowe. Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy zarówno w ramach codziennych interwencji, jak i działań o charakterze akcyjnym. Średnio w trakcie co drugiej kontroli stwierdzane były nieprawidłowości. Najczęściej dotyczyły braku identyfikatora, niekompletnego lub niezgodnego z przepisami oznakowania taksówki. W wyniku przeprowadzonych interwencji w 991 przypadkach czynności zakończono nałożeniem mandatów karnych, udzielono też 66 pouczeń, a w 22 sprawach skierowano do sądu wnioski o ukaranie.
 
Strażnicy miejscy w ramach prowadzonych kontroli współpracują z Biurem Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy, Policją, Urzędami Skarbowymi oraz Inspekcją Transportu Drogowego.
Źródło: Straż Miejska
2017-02-15 17:03 1353

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.