Niesprawne autobusy jeżdżą po Warszawie

Większość autobusów miejskich w Warszawie oraz prawie wszystkie autobusy podmiejskie, które zostały skontrolowane, były niesprawne technicznie - poinformował p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Za "zatrważające" wyniki kontroli uznał szef MiB Andrzej Adamczyk.

"W środę sprawdziliśmy 14 autobusów miejskich, niestety w 9 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne i pojazdy zostały wycofane z ruchu. W czwartek sprawdziliśmy 14 pojazdów komunikacji podmiejskiej, w 12 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne, a 10 pojazdów wycofaliśmy z ruchu" - podkreślił na piątkowej na konferencji prasowej Gajadhur.

Kontrole zostały przeprowadzone przez inspektorów transportu drogowego za pomocą jedynej w Polsce mobilnej stacji kontroli pojazdów. "To jest stacja, która rozkłada się w ciągu kilku minut i ze 100 proc. pewnością można stwierdzić, jakie usterki ma pojazd. Na pewno dużo łatwiej jest te usterki stwierdzić niż w takich tradycyjnych kontrolach" - tłumaczył Gajadhur.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, obecny na konferencji prasowej, ocenił, że wyniki kontroli są "zatrważające". "Świadczą o tym, że ci którzy zarządzają dzisiaj transportem miejskim oraz ci, którzy są właścicielami firm w transporcie pozamiejskim, powinni zastanowić się nad tym, czy właściwie wykonują swoje obowiązki, czy rzeczywistość nie odbiegła od nich zbyt dalece, co powoduje, że pasażerowie, tychże autobusów narażeni są na niebezpieczeństwo" - podkreślił minister.

Adamczyk zapowiedział także, że GITD będzie prowadziła kontrole pojazdów w innych miastach, przy użyciu mobilnej stacji kontroli pojazdów, będą też kontrolowane autobusy w ruchu podmiejskim. "Chcemy doprowadzić do tego, żeby sprawne, techniczne pojazdy woziły pasażerów w ruchu miejskim i pozamiejskim" - zaznaczył.

Źródło: Centrum Prasowe PAP
2016-06-10 14:51 1317

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.