Oficjalne przekazanie pojazdu 39WE dla WKD

Dzisiaj w Grodzisku Mazowieckim nastąpi oficjalne przekazanie pierwszego elektrycznego zespołu trakcyjnego 39WE wyprodukowanego przez NEWAG S.A. dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Na mocy umowy, podpisanej 26.08.2014 r., Newag dostarczył już w kwietniu i maju 2016 trzy z sześciu sztuk ezt dla obsługi przewozów pasażerskich w aglomeracji warszawskiej. Umowa obejmuje również świadczenie usług utrzymaniowych przez 6 miesięcy od przekazania pojazdu oraz przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi utrzymania pojazdów.

Wartość całego kontraktu wynosi 98 227 800,00 PLN brutto (79 860 000,00 PLN netto). Ostatni z zamówionych pojazdów zostanie dostarczony pod koniec sierpnia 2016 r.

To dla mnie zaszczyt, że w dniu dzisiejszym mogę oficjalnie przekazać na ręce Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej nowy pojazd typu 39WE, z którego jesteśmy niezmiernie dumni.

 "Jesteśmy przekonani, że spełni on oczekiwania wasze jak i waszych najbardziej wymagających pasażerów. Wyprodukowaliśmy pojazd, który nie tylko będzie komfortowy i niezawodny, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych również bardzo bezpieczny" - powiedział Zbigniew Konieczek, prezes NEWAG S.A.

Elektryczne zespoły trakcyjne 39WE to sześcioczłonowe pojazdy o długości 60 m składające się z 2 jednoprzestrzennych części po 3 człony każda. Każdy pojazd mieści łącznie 505 pasażerów, posiada 164  miejsc siedzących, a 16 drzwi wejściowych dla pasażerów (po 8 na stronę) ułatwia szybkie wsiadanie i wysiadanie. Pojazd posiada w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Bezpieczeństwo pasażerów zapewnia system monitoringu wnętrza oraz Intercom umożliwiający kontakt z kabiną maszynisty.

39WE są przystosowane do przewożenia pasażerów z ograniczeniami ruchowymi, dla których wyznaczono specjalne miejsca z uchwytami do zamocowania wózków inwalidzkich oraz rozkładane pomosty transportowe, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie pasażerom o ograniczonej możliwości poruszania się, matkom z małymi dziećmi oraz rowerzystom. W pojeździe wydzielono miejsca do przewożenia rowerów. 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h.

Źródło: Centrum Prasowe PAP
2016-06-03 12:31 1404

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.