Otwarcie Parku Trampolin i eko warsztaty na Bielanach

Już w niedzielę 15 maja br. przy ulicy Marymonckiej 34 na warszawskich Bielanach odbędzie się wiosenny piknik z okazji otwarcia Parku Trampolin na Akademii Wychowania Fizycznego. To pierwszy taki park w tej części miasta. Rodzinne spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 18.00. Na Warszawiaków czeka mnóstwo atrakcji, m.in. specjalne rodzinne eko warsztaty i interaktywny spektakl. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem pikniku jest Urząd Dzielnicy Bielany.

Park Trampolin to inwestycja finansowana przez Dzielnicę Bielany przy ul. Marymonckiej, na którą mieszkańcy z niecierpliwością czekają od ubiegłego roku. Park będzie miał kształt wijącej się serpentyny i został wyposażony w takie atrakcje jak bujaki i trampoliny, huśtawki-liny czy klasyczne huśtawki na łańcuchach. Na terenie placu znajduje się też specjalna strefa wspinaczkowa oraz siłownia plenerowa, a całość otacza ścieżka z ławkami. Pod wszystkimi urządzeniami zastosowano bezpieczne nawierzchnie amortyzujące upadki.

- Dokładamy wszelkich starań, aby Bielany były coraz bardziej przyjazne dla naszych mieszkańców. Marzy mi się nie tylko zielona dzielnica ale też idąca z duchem czasu - wychodząca naprzeciw oczekiwaniom bielańczyków, którzy lubią aktywnie spędzać czas całymi rodzinami. Dlatego rekultywujemy istniejące place zabaw i tworzymy nowe miejsca takie, jak Park Trampolin. Serdecznie zapraszam na piknik z okazji jego otwarcia i mam nadzieję, że wkrótce będzie to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców naszej dzielnicy – mówi Tomasz Mencina, Burmistrz Dzielnicy Bielany.  

W ramach rodzinnego pikniku organizatorzy zaplanowali interaktywny spektakl „Mapa marzeń” oraz we współpracy z firmą Skanska – rodzinne warsztaty ekologiczne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział także w konkurencjach sportowych przygotowanych przez AWF czy animacjach i konkursach z Teatrem Kultureska.

2016-05-10 15:06 2697

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.