Program "Po Stronie Natury". Wymień odpady na sadzonki

Od dziś do jutra w godz. 10–22 pod centrum handlowym Arkadia w ramach programu „Po Stronie Natury” mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli okazję wymienić odpady na sadzonki. Teren pod Arkadią zamieni się w krainę „Po Stronie Natury”, gdzie warszawiacy będą mogli podarować drugie życie plastikowym butelkom i każde 10 butelek zamienić na sadzonkę drzewa.

W ramach strefy przygotowane zostały specjalne punkty: warsztaty, w ramach których kreatywnie wykorzystamy zużyte butelki (upcycling), wideobudka, ekoquiz, dietetycy edukujący o roli zdrowego nawodnienia. Specjalne stanowisko przygotowali też eksperci z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie – będzie można nauczyć się rozpoznawania leśnych drzew, stworzyć słoik życia, wziąć udział w ekologicznym kole fortuny i poznać swój „drzewny znak zodiaku”.

Sadzonkę otrzyma też każdy, kto odwiedzi wszystkie pięć sekcji, jakie znajdą się w strefie, i zbierze pieczątki na Karcie Po Stronie Natury. Na miłośników przyrody będą czekały też animacje ekologiczne i praktyczne porady, jak być po stronie natury na co dzień.
2016-05-13 07:40 1353

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.