Targi Turystyki i Wypoczynku Lato już jutro

Już w najbliższy piątek rozpoczną się 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato. Sobota i niedziela wypełnione będą atrakcjami dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić ten wielki turystyczny kiermasz. Równolegle odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, dzięki czemu szykuje się nie tylko krajoznawczy, ale i smakowity weekend. Targi potrwają do niedzieli 24 kwietnia br. i odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Miłośnicy podróży i tradycyjnych smaków powinni obowiązkowo stawić się na Targach Lato i Targach Regionalia. Warszawiacy i mieszkańcy Mazowsza będą mogli lepiej poznać przeróżne zakątki Polski i zaplanować podróż na nadchodzące wakacje. Ofertę zaprezentują tam regiony, miasta i gminy, biura podróży, organizatorzy aktywnego spędzania czasu, pensjonaty, hotele, ale też atrakcje i szlaki turystyczne, muzea czy przewoźnicy. Dodatkowo zaplanowane są liczne atrakcje, które zadowolą zarówno małych, jak i nieco starszych podróżników. Regionem Partnerskim Targów Lato jest Mazowsze.

Dokąd w podróż?

Co roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się spotkania z podróżnikami. Dla wielu słuchaczy stanowią one inspirację do zaplanowania własnej niezapomnianej podróży. Michał Cessanis, dziennikarz i podróżnik, podczas spotkania pt. „Opowieści z pięciu stron świata: Peru - droga do Machu Picchu” opowie o doświadczeniach z licznych podróży po prawie wszystkich kontynentach. Z kolei Jakub Porada, dziennikarz, podróżnik i zwolennik taniego podróżowania, będzie zachęcał do poznawania Polski i świata. W czasie godzinnej pogadanki pt. „Podróże dla każdego. Krótkie wypady za małą kasę z gwarancją wielkich przeżyć” postara się też przekonać słuchaczy, że niskobudżetowe wyjazdy mogą być równie ciekawe i kształcące. Dla osób, które ciekawi Australia gratką będzie spotkanie z autorem przewodnika po tym kontynencie. Marek Tomalik na spotkaniu pt. „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia” przybliży świat, który fascynuje go od niemal 30 lat.
Evi Mielczarek, autorka bloga „Kto podróżuje ten żyje dwa razy”, opowie o podróży po Japonii, która wbrew potocznym opiniom nie musi być bardzo kosztowna. Wspomnieniom z wojaży towarzyszyć będzie pokaz zdjęć z Kraju Kwitnącej Wiśni. Z kolei Anna i Krzysztof Kobusowie w prelekcji pt. „Chorwacja - czego nie widział Marco Polo?” przybliżą przeróżne zakątki tego kraju. Opowiedzą o podróży od Zagrorji do Dalmacji, podczas której odwiedzili m.in. miejsce narodzin Marco Polo oraz Wielki Mur wokół miasta Ston.

Uroki Mazowsza

Po raz kolejny Mazowsze jest Regionem Partnerskim Targów Lato. Wśród atrakcji, z których wiele odbędzie się na scenie targowej, znajdą się m.in. pokazy akrobacji rowerowych Piotra Bielaka, sztuczek iluzjonistycznych Pana Ząbka czy kurs ratownictwa wodnego. Przedstawiciele Mazowsza przybliżą atrakcje regionu, a na stoisku chętni będą mogli zrobić zdjęcie z Fryderykiem Chopinem, posłuchać jego muzyki w wersji znanego beatboxera Bladego Krisa, a wszystko dzięki bezpłatnej aplikacji „Selfie with Chopin”. Będzie można także odbyć wirtualny spacer po stolicy. Tych, którzy lubią spacery w terenie, Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK zaprasza do udziału w turystycznym marszu na orientację. W ten sposób zainaugurowany zostanie sezon turystyczny na Mazowszu.

Sport to zdrowie!

Dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas organizatorzy przewidują wiele atrakcji. Akademia Sportu, Żłobek i Przedszkole Fair Play zapraszają wszystkie dzieci do udziału w warsztatach piłkarskich. Na chętnych czekają m.in. pokazowe treningi, mini turniej, kalambury sportowe czy konkurs rzutów karnych. Przewidziane są też liczne zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym.  

W trakcie targów będzie można spróbować sił oraz skorzystać z lekcji nauki jazdy na rolkach. Firma Rollschool zorganizuje specjalne zajęcia dla dzieci, aby zachęcić je do aktywnego spędzania czasu. Nie zabraknie też pokazów profesjonalistów, którzy zaprezentują slidy i jazdę slalomem.

W wyznaczonej strefie ruchowej dzieciaki będą mogły pobawić się w gry i zabawy znane w dzieciństwie ich rodzicom. Na odważnych natomiast czekać będzie ścianka wspinaczkowa oraz tor skimboardingowy.

Uruchom wyobraźnię

Podczas Targów Lato dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w pisaniu. Dziennikarka i podróżniczka Anna Olej-Kobus poprowadzi warsztaty kreatywnego pisania. Najmłodsi dowiedzą się jak pasjonująca może być praca ze słowem i samodzielnie stworzą książeczki podróżnicze.

Dla odmiany w strefie plastycznej animatorzy poprowadzą zajęcia, podczas których dzieci poznają różne techniki artystyczne i z pozornie niepotrzebnych rzeczy nauczą się robić piękne i kolorowe ozdoby.

Inną atrakcją skierowaną zarówno dla młodszych i starszych będzie możliwość obejrzenia filmów w kinie 7D. Seans na ruchomych fotelach urozmaicony dodatkowymi efektami specjalnymi sprawi, że wrażenia pozostaną na długo.   

Uchwycone wspomnienia

Miłośnicy zdjęć będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których omówiona zostanie fotografia podróżnicza. Zainteresowani zgłębią tajniki fotografii portretowej, krajobrazowej i przyrodniczej. Prowadzący Mariusz Stachowiak opowie też jak unikać podstawowych błędów popełnianych przez początkujących fotografów.

Tradycyjne i ekologiczne smaki

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. Będzie więc można poznać smak regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski. Wystawcy będą zachęcać do skosztowania i zakupu tradycyjnych wędlin i wyrobów mięsnych, mleczarskich, ciast, win czy miodów. W trakcie targów odbędą się liczne pokazy kulinarne, podziwiać będzie można wystawę pisanek i koszy wielkanocnych. Natomiast osoby, które szukają wypoczynku blisko natury z pewnością docenią ofertę agroturystyczną.

Konkursy z nagrodami

Targi Lato to również szansa dla wystawców na zdobycie wyróżnień, a dla odwiedzających na ciekawe nagrody. Warto sprawdzić jakie konkursy przygotowali na swoich stoiskach wystawcy. Osoby, które zagłosują na „Hit Lata” będą miały szansę wygrać weekendowy wyjazd.

Informacje praktyczne

Targi odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00.

Jak dojechać

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdują się na stronie: www.targilato.pl
2016-04-21 10:50 935

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.