Urochom wyobraźnię, a Leszek uruchomi środki

Pierwszy etap LECHSTARTERA zbliża się ku końcowi. Organizacje, start-upy czy stowarzyszenia wciąż mogą zgłaszać ciekawe pomysły, zmieniające miejską przestrzeń i łączące ludzi, lecz zostało na już tylko kilka dni! W programie można się ubiegać o granty w wysokości 50 tys. i 100 tys. złotych – łączna pula to aż milion złotych! Więcej na www.lechstarter.pl.

22 lutego o godz. 14 mija termin nadsyłania projektów do drugiej edycji programu LECHSTARTER. Stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające na rzecz lokalnych społeczności mogą zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem strony www.lechstarter.pl. Muszą one dotyczyć jednego z trzech obszarów tematycznych. Są to:

  • Innowacje dla miasta i ludzi, czyli projekty wykorzystujące nowe technologie w rozwiązaniach (aplikacje, urządzenia etc.) usprawniających funkcjonowanie w miastach. Projekty w tym obszarze oceni pionier branży social media w Polsce, ekspert od miejskich innowacji – Yuri Drabent.
  • Miejskie akcje i kooperacje, czyli organizacja wydarzeń, warsztatów i innych aktywności dla mieszkańców. To obszar, w którego ocenę zaangażowana jest Teresa Latuszewska-Syrda, założycielka fundacji Urban Forms, która zajmuje się wprowadzaniem zmian społecznych poprzez sztukę.
  • Nowa miejska przestrzeń, czyli powstawanie nowych miejsc, rewitalizacja starych przestrzeni, które będą miejscami integracji i spędzania czasu. Filip Springer, znany reportażysta, fotograf i autor licznych publikacji o przestrzenni miejskiej i miastach w Polsce, będzie oceniał projekty zgłoszone w tym obszarze.

Wnioski spełniające kryteria formalne trafią w marcu pod obrady Jury. Trójka ekspertów wybierze 45 najbardziej interesujących projektów, które przejdą do ogólnopolskiego głosowania. To internauci zdecydują, które projekty walczące o granty zostaną zrealizowane dzięki programowi LECHSTARTER! W maju nastąpi ogłoszenie wyników – głosujący wyłonią 15 inicjatyw, które zdobędą granty od Leszka Chmielewskiego: pięć o wartości 100 000 zł i dziesięć mikrograntów na 50 000 zł. Realizacja zwycięskich projektów potrwa do 30 września br.
Regulamin programu LECHSTARTER znajduje się na stronie www.lechstarter.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości można wyjaśnić, pisząc na adres kontakt@lechstarter.pl lub dzwoniąc na infolinię pod numer 502091997.
2017-02-16 13:14 916

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.