W niedzielę rusza 72. sezon gonitw na Służewcu

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. o godz. 14 na Torze Wyścigowym Służewiec odbędzie się inauguracja 72. sezonu gonitw. Na publiczność czekać będzie osiem gonitw. „W sześciu gonitwach rywalizować będą szlachetne i szybkie konie pełnej krwi angielskiej, a w dwóch słynące z urody i dzielności konie czystej krwi arabskiej.

Sezon rozpocznie się już tradycyjnie od gonitwy Dandolo - Handicap Otwarcia, w której o zwycięstwo walczyć zapewne będą Newerly, Szamet i Bowie. Główny wyścig pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcony jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego, dżokeja w historii Służewca, nazywanego Królem Toru, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu. W tej gonitwie zmierzy się siedem trzyletnich folblutów.

Zdaniem ekspertów faworytem jest Carneau dosiadany przez Tomasa Lukaska – Najlepszego Dżokeja 2015 r. Natomiast w gonitwie o Nagrodę Skowronka dla koni czystej krwi arabskiej ciężko wskazać jednoznacznie faworyta. Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której dzieci będą miały możliwość poskakać na minibungee czy pojeździć na kucykach, a po szaleństwach na placu zabaw będą mogły zjeść darmową watę cukrową. W przerwie między pasjonującymi gonitwami na zgłodniałych widzów czekać będą popularne food trucki z szeroką ofertą gastronomiczną” - zapewniają organizatorzy.

Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo.
2016-04-15 09:45 896

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.