Warszaty: Bariery ze Śmiechem

Warszaty: Bariery ze Śmiechem
Wiosna, to czas porządków. Przeorganizowania nie tylko swojego otoczenia, ale przede wszystkim tego, co w nas siedzi. Patrząc na budzącą się do życia przyrodę, często dochodzimy do wniosku, że czas również zrobić porządki we własnej głowie. To świetny moment, by wejść na drogę poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które odkładaliśmy na później. Ruszenia z miejsca w którym od dawna stoimy, patrząc jak życie umyka nam między palcami. To również czas wzmożonej refleksji po nieudanych próbach dotrzymania noworocznych postanowień, dlatego warto by zmiany, których będziemy dokonywać robić pod okiem specjalisty.

Jakie blokady nas powstrzymują?

Wielu z nas marzy o sukcesie, ale w tym samym czasie nie wie konkretnie czym ten sukces tak naprawdę jest. Chcemy być szczęśliwi, lecz często w pogoni za nim tracimy to, co dla nas najcenniejsze – relację z samym sobą. Większość z w pewnym momencie staje przed murem i nie wiemy, jak się przebić. Dla każdego z nas te bariery są wyjątkowe, jednak doświadczeni specjaliści zauważają w nich pewną prawidłowość. „Po 15 latach prowadzonych szkoleń i warsztatów, 25 tysiącach przeszkolonych osób zauważyłem pewne wspólne charakterystyki. Są nimi - nieadekwatny obraz własny, brak pewności siebie, niska samoświadomość, brak samodyscypliny i umiejętności regulowania swoich emocji” - mówi Andrzej Śmiech, twórca wyjątkowych warsztatów „Bariery ze Śmiechem”, ekspert w obszarze doradztwa personalnego i dodaje: „ Myślę, że często w życiu nie uświadamiamy sobie, co tak naprawdę nas wiąże. By to zmienić potrzebujemy konkretnego przeżycia, by spojrzeć na siebie z innej perspektywy i zobaczyć to, co do tej pory było niezauważone.”

Jak wejść na drogę zmian?

Jak w ogóle dojść do momentu zadawania pytań samemu sobie? „Przede wszystkim  obudzić w sobie ciekawość i otwartość w odkrywaniu siebie na nowo.” - twierdzi Andrzej Śmiech i wymienia szereg pytań, które powinniśmy zadać: „Kiedy ostatnio rozmawiałeś z samym sobą. Jak usłyszeć swój wewnętrzny głos? Czy droga, którą biegniesz jest naprawdę Twoja? Czyim życiem żyjesz?” Andrzej Śmiech sugeruje, że to, co najprostsze jest zarazem najtrudniejsze – w pewnym momencie warto znaleźć czas, zatrzymać się, by wsłuchać w siebie i stawić sobie czoła. Odpowiedzi na te i inne pytania wcale nie jest łatwe, ale zrobienie kroku w kierunku odpowiedzi na nie może zmienić nie tylko jakość naszego życia, ale przede wszystkim dać nam lepsze jutro, w zgodzie ze sobą i swoimi pragnieniami. By coś w sobie zmienić przede wszystkim należy rozpoznać bariery, które nas ograniczają. Jeśli sami nie potrafimy wyrwać się z tego letargu, warto poszukać, kogoś kto spojrzy na nas z boku i pokieruje tak, by dotrzeć do niezbędnych wniosków, które rozpoczną proces zmian.

W poszukiwaniu skutecznego rozwiązania.

 Poszukując rozwiązań, często pojawiają się kolejne bariery - czas, finanse i zagubienie w gąszczu ofert coachingowych. Warto zacząć jednak z kimś, kto pokieruje nami tak, by większa samoświadomość i uważność stała się podstawowym narzędziem na drodze do długotrwałego spełnienia, a nie tylko chwilowego zadowolenia. Świetną okazją do tego będą odbywające się w najbliższy weekend 16-17 marca w Warszawie warsztaty „Bariery ze Śmiechem”. Prowadzący Andrzej Śmiech, kształt warsztatów wypracował przez 7 lat tworząc unikalny program wspierania osobistej zmiany, który pomógł blisko 400 uczestnikom w 6 polskich miastach przełamać swoje ograniczenia i w końcu ruszyć z miejsca. Jakie najważniejsze korzyści przyniesie nam tego typu warsztat w grupie, opowiada ich twórca i prowadzący: „Warsztaty dedykowane są osobom „młodym duchem”, które chciałyby zwiększyć wpływ na swoje życie, przyjrzeć się temu, co blokuje je w rozwoju oraz stworzyć plan osobistej transformacji. To również dobra okazja dla tych, którzy pomimo wiedzy, co powinni byli zrobić, popełniają te same błędy, a przede wszystkim dla tych, którzy poszukują dla siebie kierunku i odpowiedzi co dalej.”

Dlaczego warto ruszyć z miejsca?

By być bardziej świadomym procesów, które kierują naszym życiem i wpływają na kształt naszych relacji z otoczeniem, a także nauczyć się w pełni wyrażać siebie w kontakcie z innymi. "Podczas Barier ze Śmiechem stworzymy klarowną wizję swojej przyszłości i konkretny plan wprowadzenia jej w życie. To ważny krok w kierunku bardziej spełnionego życia i odkrycia swojego prawdziwego potencjału” - zapewnia Andrzej Śmiech i dodaje: „Bariery traktują temat relacji z samym sobą, odnajdowania wewnętrznego głosu, który zamiast tłumić, dajemy mu wybrzmieć. Na tej drodze pojawiają się blokady, bariery właśnie, które podczas ćwiczeń pokonujemy. W drugiej części warsztatów tworzymy indywidualny plan zmiany osobistej, od długoterminowej wizji, do prostych do wdrożenia kroków, które od następnego dnia po warsztatach wprowadzamy w życie.”

Bariery ze Śmiechem odbędą się w weekend 16-17 marca br. w hotelu Holiday Inn Warszawie. Koszt dwudniowych warsztatów grupowych (16h) to 490 zł. Więcej informacji na stronie www.andrzejsmiech.com/bariery
Źródło: Informacja prasowa
2019-03-11 23:06 848

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.