Warszawa rozpoczyna realizację sezonowych szczepień przeciwko grypie

Warszawa rozpoczyna realizację sezonowych szczepień przeciwko grypie. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy z grup szczególnego ryzyka, czyli: seniorzy powyżej 65 r.ż., osoby bezdomne przebywające w noclegowniach i schroniskach oraz podopieczni Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego.

Ratusz oblicza, że w obecnym sezonie przeciwko grypie zaszczepi się ponad 60 tys. seniorów. Na ten cel miasto przeznaczono 2 mln 38 tys. zł. Mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 175 przychodni do początku grudnia. W programie mogą uczestniczyć osoby zameldowane w stolicy na pobyt czasowy lub stały oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Dodatkowo w placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień skorzysta ponad 600 osób, za ponad 20 tys. zł – wylicza miasto. Ponadto urzędnicy wyliczyli, że w 19 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 700 osób bezdomnych. Warszawa na ich szczepienie połączone z badaniem przeznaczyła ponad 50 tys. zł.
2016-09-22 08:56 894

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.