Żywa Galeria: Wernisaż wystawy Marcina Rogala "Generation Digital"

14.04.2016 r. o godzinie 20:00 w Żywej Galerii przy Artbistro, Warszawa ul. Stalowej 52 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marcina Rogala zatytułowanej "Generation Digital".

Generation Digital to cykl obrazów, w którym przewijają się postacie wyrwane z kontekstu przestrzeni cyfrowej. Często są to ikony popkultury, a niekiedy - jednostki anonimowe. Jedne i drugie noszą na sobie znamię cyfryzacji. Miejscami rozpikselowane i oszczędne w kolorystyce twarze zmuszają do refleksji nad wpływem świata cyfrowego na świat natury. W którą stronę ewaluujemy? Jak wielki wpływ ma na nas powszechna cyfryzacja? Z takimi pytaniami próbuje zmierzyć się w swoim malarstwie Marcin Rogal. Auror używa przy tym świadomie i konsekwentnie tych samych środków kolorystycznych. Z pozoru przypadkowy dobór postaci układa się w swoisty algorytm odzwierciedlający sposób myślenia członka społeczeństwa informacyjnego. Wizja świata autora nacechowana jest głęboką świadomością hegemonii kultury wizualnej i jej triumfu w komunikacji międzyludzkiej. Kurator wystawy Anna Schwenk -Madejska, Galeria Uległa

Marcin Rogal (ur. w Polsce w 1989 r.) – samouk, swoje umiejętności i pasję do sztuki rozwijał podczas życia na emigracji - w Nowym Jorku i Melbourne. Obecnie tworzy w Warszawie. Tematyka jego obrazów jest nacechowana różnorodnością. Maluje portrety, akty, zwierzęta, postacie z kreskówek i wiele innych. Marcin niczym się nie ogranicza w swojej tematyce. Poprzez częste odkrywanie i mieszanie nowych technik i stylów, stara się pokazać nie tylko piękno, ale także ludzkie emocje, dziecięce marzenia i ulotność chwil. Maluje farbami olejnymi na płótnie. Spod jego pędzla wyszło już ponad 200 obrazów. Wiele z nich znajduje się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, między innymi w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Malezji, Australii i oczywiście w Polsce. Marcin brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Australii i Stanach Zjednoczonych.
2016-04-04 20:49 1736

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.